Фарби гуаш і темпера

Гуаш та темпера - фарби, відомі людству з глибокої давнини. Незважаючи на появу нових технологій, базовий склад цих матеріалів і методики їх застосування практично не змінилися і сьогодні.

Гуаш

Гуашшю (інша назва - непрозора акварель) художники користуються вже близько 1000 років. Цей матеріал володіє не тільки яскравістю і насиченістю колірної гами, а й характерною матовістю, яка цінується в сучасній ілюстрації і різних формах комерційної живопису.

Сучасна гуаш містить в складі один або кілька пігментів і зв'язуючу речовину, яке забезпечує плинність фарби. Найчастіше для зв'язування використовуються акацієві смоли - гуміарабік. Для дитячої творчості та грубих оформлювальних робіт можна також купити гуаш в більш дешевому варіанті - на основі крейди. Традиційна техніка малювання цим матеріалом передбачає нанесення більш густих шарів на тонкі. З переваг гуаші можна виділити її непрозорість і зручність для нанесення на великі поверхні, невибагливість до типу основи, можливість змішування з водою і повного зафарбовування світлого шару більш темним. Ще один позитивний момент - вартість: на фарби гуаш ціна цілком доступна, що не вимагає великих фінансових витрат.

Темпера

Темпера фарби виробляють шляхом змішування сухих пігментів з зв'язує емульсією, в якості якої може використовуватися яєчний жовток, синтетичні клеї, полімерні речовини і навіть нафту. Темпера відома людству дуже давно - її активно використовували на території Європи в іконопису і при створенні фрескового живопису. Сьогодні даний матеріал як і раніше широко використовується як в традиційних формах образотворчого мистецтва, так і при створенні настінного розпису, лакової мініатюри, монументального живопису і.т.д. Разом з тим, темпера фарба визнана експертами як прекрасне навчальний засіб малюнку, незалежно від віку. Дійсно, темперні матеріали мають масу переваг, серед яких - відсутність токсичних компонентів, швидке висихання, довговічність без втрати первинних якостей і невисока вартість.

Ще один позитивний момент - в якості основи для темпери можна використовувати не тільки папір або картон, але і дерев'яну основу. Слід зауважити, що дана фарба відмінно змивається водою навіть після повного висихання, тобто якщо ви вирішили долучити до живопису дитини, то краще матеріалу просто не знайти. Чисто технічно темперні матеріали також зручні: вони дозволяють добитися точної колірної гами, шляхом пошарового нарощування глибини тону.

Гуаш і темпера купити сьогодні можна, звернувшись до послуг арт-бутіка «Алізарин». У нас ви знайдете кращі фарби від відомих виробників. При будь-яких ускладненнях у виборі вам раді будуть допомогти наші консультанти. Тільки в арт-бутику «Алізарин» вас чекають цікаві матеріали за доступну ціну.

Вверх