Акварельні фарби

Фарби акварельні художні використовувалися в образотворчому мистецтві ще за часів Стародавнього Єгипту - ними малювали на папірусі, отримуючи дивно яскраві малюнки з широким відтіночним спектром. У середньовіччі акварель використовується переважно як допоміжний матеріал для розфарбовування гравюр в церковних і світських рукописних книгах. Справжній розквіт акварельного живопису настав у 18 столітті, коли виникло захоплення пейзажами, для яких водорозчинні прозорі фарби не мають собі рівних.

В цілому, акварель художня цінується саме через свою прозорості і яскравості, яка не заважає зображати м'які колірні переходи в максимальній гамі. Такий ефект досягається за рахунок особливої ??багатокомпонентної структури матеріалу:

Акварелі рекомендують малювати на спеціальному папері з підвищеною щільністю, яка не втрачає форму від вологи. В якості основного художнього інструменту при цьому використовуються кисті різних розмірів, виготовлені з білячого ворсу: саме така щетина чудово утримує вологу і не змінює початкову форму кінчика. Що до методики - інтенсивність і відтінок кольору досягається не попереднім змішуванням, а пошаровим накладенням мазка. Для того щоб впевнено керувати кольором,

  1. Фарбувальні пігменти. Це - переважно натуральні (мінеральні) речовини, подрібнені шляхом багаторазового перетирання або перемелювання до стану дрібного порошку.
  2. зв'язуючу речовину. Матеріал, який є фізичною основою для фарби. Традиційно для цих цілей акварельні фарби використовують камедь (вишневу або теренову), гуміарабік, декстрин або мед (недорогий учнівський варіант). В такому речовині дрібний порошок барвника розташовується рівномірно і підтримується в такому стані.
  3. пластифікуюча речовина. Матеріал, що дозволяє фарбам зберігати свою консистенцію. Часто для цього використовується гліцерин або цукор, що володіє також і консервують властивостями - художня акварель не псується довгий час.
  4. Поверхнево-активні компоненти. Традиційний матеріал - порошок бичачої жовчі, яка, посилюючи яскравість кольору без зміни відтінку, істотно полегшують рівномірне нанесення фарби на поверхню: акварель легко береться і тримається пензлем і не скочується в грудочки або краплі.
  5. Антисептичний засіб. Даний вид фарб має практично повністю натуральний склад, що робить його вразливим для різного роду цвілі або грибка. Якщо ви плануєте створити роботу «на століття», перш ніж фарби акварельні художні купити, поцікавтеся - чи містять вони антисептик, наприклад, фенол.
Вверх