Мастихіни

Мастихін - це спеціальний художній інструмент, обов'язковий в арсеналі будь-якого художника, пише маслом, акрилом або структурними пастами. Найчастіше виконується в формі ножа, лопатки або будівельного кельми. Застосовується мастихін художній досить різноманітно: з його допомогою можна ефективно змішувати фарби або розмішувати їх при розведенні, викладати масло на палітру і очищати її, видаляти зайву фарбу прямо з полотна. Крім того, в деяких випадках цей інструмент використовується безпосередньо в нанесенні фарб на полотно і формуванні особливого обсягу і текстури картини. Також мастихіни незамінні при роботі в техніці «імпасто» і вельми ефективні для нанесення суцільного кольору на значні площі малюнка. Такі інструменти робляться з металу і пластика, рідше - з кістки з дерев'яною ручкою. Від робочої поверхні до ручки виконується перегин під певним кутом, який забезпечує додаткову еластичність лопатці. Залежно від призначення, форма цих інструментів варіює.

Мастихін для палітри

Виконується у формі ножа з прямим лезом або шпателя. Ручка такого пристосування може бути ідеально прямий або трохи зігнутою. Інструмент використовують як змішувач або скребок для видалення зайвої фарби. Само по собі дуже просте на такий мастихін ціна, як правило, невисока.

Мастихін для малювання

Переважно робиться з металів або сплавів з дерев'яною рукояткою. Мастихін для живопису традиційно робиться роібовідним, хоча можливі і варіанти форми - грушоподібна, каплеподібна і т.д. Розміри такого пристосування також бувають різними - професіонали рекомендують починаючому художнику мати під рукою як мінімум 3 різних за величиною мастихина. Інструмент вважається універсальним, оскільки їм можна не тільки накладати фарбу на полотно, а й змішувати матеріали.

Як і кисті, мастихіни потребують регулярної ретельному очищенню, без якої вони швидко приходять в непридатність. Крім того, ці інструменти постійно піддаються механічному впливу і з часом втрачають еластичність або просто ламаються. Якщо ви плануєте новий мастихін купити і при цьому вам потрібно гарне співвідношення ціни з якістю, знайти потрібний товар завжди можна в арт-бутику «Алізарин»: наш асортимент здатний задовольнити найвибагливішого фахівця.

Ці інструменти постійно піддаються механічному впливу і з часом втрачають еластичність або просто ламаються. Якщо ви плануєте новий мастихін купити і при цьому вам потрібно гарне співвідношення ціни з якістю, знайти потрібний товар завжди можна в арт-бутику «Алізарин»: наш асортимент здатний задовольнити найвибагливішого фахівця.

Вверх